Geoblog.pl    matguru    Podróże    Polskie miasto Dublin    A mieliśmy się nie dziwić

A mieliśmy się nie dziwić

Irlandia
Irlandia, Dublin

Dublin - myślałem, że tu się mówi po angielsku, no może jeszcze w gaelic, ależ się pomyliłem...
Aby dostać się z lotniska do miasta kierujemy się do miejskiego autobusu. Ola wszelkie mające nam ułatwić poruszanie się po mieście notatki, jak nr lini autobusowych czy adresy hosteli, ma spisane z notesie, który był dodatkiem do miesięcznika Zwierciadło. Trzymając go w ręce wchodzi do autobusu, jeszcze przed prośbą o bilet, czyli odezwaniem się, co mogłoby zdradzać nasze pochodzenie, rozpromieniony kierowca pyta nas w ojczystym języku o pogodę w Polsce, bo zaraz po zakończeniu swojej zmiany leci na wakacje w swoje rodzinne strony. Zawiedliśmy go informując, że my ze Szkocji... Jak nas rozpoznał? Jego żona również czyta Zwierciadło.
Podobnie było w muzeum, kawiarni, przy kupowaniu bułki w sieci Subway o ulicy już nie wspominając, gdzie wydawało mi się, że angielski jest w mniejszości.
Tak, to wzbudziło nasze największe zdumienie, mimo wiedzy, że jest tam nas dużo, nie spodziewaliśmy sie jednak, że to będzie aż tak widoczne.
Wrażenie robią również inwestycje budowlane, te już skończone i te w trakcie realizacji, inwestycje, których sponsorem i motorem jest EU. Widać wyraźnie, że wszystko to jest nowe, mające swój początek w ostatnich kilkunasu latach, od kiedy Irlandia stała się członkiem Wspólnoty. Ciekawe, czy równie widoczne to będzie w Polsce?
Tutaj stare miesza się z nowym, całe szczęście, że puby są jednak stare i mają swój klimat budowany przez muzykę graną oczywiście a'live.

szpiinka
szpiinka - 2009-09-03 13:58
Fotki chyba fajne, ale trudno powiedziec bo wielkosci znaczka. Szkoda.

szpiinka
szpiinka - 2009-09-16 13:57
No... po poprawieniu od razu wiecej detali widac! :D

Zasoby: 86 wpisów86 9 komentarzy9 306 zdjęć306 0 plików multimedialnych0

16.01.2011 - 17.01.2011